Now loading.
Please wait.

+90 216 575 06 51


Bilgiler Akılda, Hep Garanti Altında
NELLY KNOWLEDGE RETENTION

Tanıtım Öğrenme Garantisi Nedir? Nelly'nin Marifetleri Nelerdir? Akademik Araştırma

Bilgi alınan eğitimlerden sonra, eğer kullanılmaz ise erozyona uğrar. Alman psikolog Hermann Ebbinghaus (1850-1909), günümüzde hala geçerliliğini koruyan araştırmasında bu bilgi kaybının ilk günde %60, ilk ayda ise %90'lara varabildiğini keşfetmiştir. Bu da organizasyonlar için gereksiz eğitim masrafı yanında, yetkinlikten uzak personele sahip olmaları anlamına gelir ki, bu yetkinlik eksikliği, şirket faaliyetlerinde aksamalara veya yanlış karar almalara yol açabilmektedir. İşte Nelly tam bu soruna çözüm oluyor.

İngiltere merkezli "Elephants Don't Forget" firması tarafından geliştirilmiş olan öğrenme garantili (Nelly Knowledge Retention) çözümüyle öğrenilen bilgilerin katılımcıların hep hafızada kalmasını, eğitimlere yapılan yatırımın %100'e yakınının iş sonuçlarına ve karlılığa etki etmesini sağlıyoruz.

Tüm çalışanlarınızın görevleri için yeterli & yetkin olmasını sağlayan ve verilen eğitimlerin maximum verimliliğini garantileyen"

Eğitimler için ödediğiniz her bir kuruşun tam olarak ihtiyaca göre yerinde & zamanında harcandığını ve bu sürecin geri dönüşünü gösterilebilir bir şekilde ortaya koyan,

Tüm çalışanlarınızın görevlerinde mükemmel olması için gerekli olan bilgi, yetenek ve davranışlara sahip olmasını sağlayan,

Öğrenim kültürünüzün ve eğitim & gelişim uygulamalarını iş değerleri doğrultusunda geliştiren,

Bir butona tıklayarak her bir çalışanınızın, takımlarınızın, fonksiyonlarınızın ve hatta lokasyonlarınızın bilgi / yetkinlik boşluklarını tam olarak görebildiğiniz,

"Kolay, net, çabuk" çalışanlarınızı keyif alacakları bir sürecin parçası yapan bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Nelly, şirket çalışanlarının bilgilerini sürekli taze tutmaları için tasarlanmıştır. Nelly akıllıdır ve her bir kullanıcının sistemle olan etkileşimini zaman içerisinde öğrenerek bu etkileşimi içerik ve miktar değişiklikleriyle bireysel ihtiyaçlara göre yönlendirir. Ayrıca tekrar ve zamana yayılmış öğrenme teknikleri kullanarak şirket geneli bilgi ve yetkinliklerin yönetilmesine yardımcı olur.

Reading Üniversitesi, Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Patricia Riddell 'in Nelly üzerine yaptığı araştırma sonunda yaptığı saptamaların bazıları şöyledir:

Nelly'nin tasarımının duyguları olumlu etkilemesi ve sürekli tekrar insan belleğinin çalışma prensibi ile uyumluluk göstermektedir.
Nelly, soruları ile insanlarda merak uyandırır. Doğru cevabın onaylanması ve yanlış bilinenin öğrenilmesi kullanıcılarda ödüllendirilme hissi oluşturur.
Pek çok farklı öğrenme sürecini kullanmasının yanı sıra, bu süreçleri verimli bir şekilde harmanlayabilmesi, Nelly'i mükemmel bir öğrenim aracı kılmaktadır.